Historie legín se začala psát již ve středověku. V té době ještě nenesly název legíny, ale říkalo se jim jednoduše nohavice a na rozdíl ode dneška, se jednalo o oděv, který nosili převážně muži, a to urození i neurození. Kalhoty podobné legínám, ženy do svého šatníku zařadily až v 19. století, kdy tento typ kalhot nosily pod krinolíny. A teprve v 60. letech se legíny staly oficiální součástí dámské módy, kdy se začaly nosit takzvané kaliopky.
Dnešní moderní dámské legíny již nemají nohavice zakončené páskem přes chodidlo, jako tomu bývalo u výše zmíněných kaliopek a navíc jsou nabízené ve dvou délkách, a to jako dlouhé a tříčtvrteční. Jelikož jsou legíny velice pohodlné, příjemné a skvěle se přizpůsobí, oblíbily si je ženy všech typů postav, a to nejen jako oděv na doma či při sportu, ale stále více legíny vídáme i jako oděv vhodný pro formální příležitosti.
Tmavší odstín legín v kombinaci s delším horním dílem, jako jsou různé delší trika, volné či šatové tuniky, vytvoří outfit, který působí elegantně a navíc skryje i nějaké nedostatky.
Díky tomu, že je dnešní móda velice rozmanitá nejen střihově, ale především i barevně, je možné i legíny pořídit téměř v jakékoliv pestré barvě. Kromě klasické černé barvy, se tak do popředí stále více dostávají i legíny například v zelené, fialové, červené, růžové, tyrkysové či citrónové barvě a tímto samozřejmě nabídka barev nekončí.
Určitě je ale dobré neopomenout ještě jednu barvu, a to bílou. Bílé legíny jsou samozřejmě vhodné jak pro běžné nošení, tak také pro různé profese, kde je nutné mít takzvaný stejnokroj, jako jsou například různé kadeřnické či kosmetické salony, provozovny s potravinami nebo ostatní čisté provozy, kde je nutné dodržovat určité hygienické zásady.
A samozřejmě je možné bílé legíny využít i jiným způsobem, a to například jako část oblečení pro Šmouly, kde přesně pro tento účel, bílé legíny z naší nabídky využili Šmoulíci z Přísečné, pro své představení na zábavě, jak se můžete přesvědčit sami na fotografii níže.